זיווד

זיווד אלקטרוני הינו תחום בהנדסת מכונות.
המילה זיווד נגזרת מהמילה "מזוודה", וכשמה כן היא: הענקת מארז או מעטפת למכשור האלקטרוני.IMGA0264-2

הזיווד האלקטרוני מיועד לייצור מעטפות וחלקי פנים של מכונות, סלי תקשורת, מסדים ועוד, והוא אידיאלי לענף ההיי-טק, ענף הרפואה, חברות בתחום הביטחון והצבא, התקשורת והאלקטרוניקה. טכנולוגיה זו מאפשרת רמות דיוק גבוהות במיוחד, כמו גם רמת גימור גבוהה, ומתאפיין בייצור בעלויות לא גבוהות יחסית.

חומרי הגלם העיקריים בהם משתמשים בתחום הזיווד הינם אלומיניום, פלב"מ (פלדת אל חלד), פלדות קפיציות, נחושת, P.V.C ועוד. תהליך העבודה נעשה באמצעות ציוד מתקדם, הנשען על טכנולוגיות מפותחות, ועליו נמנים בין היתר מכונות ניקוב וכיפוף C.N.C computer numerical control)), המאפשרות תהליך ניקוב מדויק ואיכותי, טכנולוגיות ריתוך שונות תוך שימוש בגז ארגון ועוד.

תהליך הזיווד האלקטרוני דורש דיוק מרבי,  ויחד עם טיב חומרי הגלם והציוד המתקדם, תיקבע איכותו, אמינותו ורמת הגימור הסופית של המוצר. חברות זיווד מקצועיות העושות שימוש בציוד מתקדם ובטכנולוגיות מתקדמות, תוך שילוב עם עיבוד שבבי, שנועד לייצור פריטים בעלי דיוק גבוה מאוד, יכולות להעניק ללקוחותיהם את הפתרונות והמוצרים האיכותיים והמדויקים ביותר. יתרה על כך, תמהיל הציוד המתקדם, הטכנולוגיה, הידע והניסיון שבבעלותן, מוביל לכדי קיצור משמעותי בלוח הזמנים ומאפשר ללקוח לקבל את המוצר בזמן קצר יחסית.